Okan Öz Röportajı

Okan Öz Röportajı

Samet Tosun: Okan bey kısaca kendinizden bahsedermisiniz?

Okan Öz: 02.08.1983 Manisa doğumludur. Küçük yaşlardan itibaren müziğe olan ilgisi ailesi tarafından keşfesildi. Müzik hayatı ilk olarak piyano eğitimi ile başladı. Okul yıllarında müzikal korolarda yer aldı, sonrasında genç ve dinamik bir rock grubunun solistliğini yaparak, birçok bar, restaurant gece kulübü ve otellerde sahne aldı. Bunun akabinde büyük konser organizasyonlarında sahne alarak müzikal kariyerinde önemli bir basamak daha atlamış oldu. Anadolu üniversitesi Türk halk müziği korosunda koristlik yaparak klasik gitar eğitimi aldı.

Samet Tosun: Müzik piyasasında çok önemli bir yere sahipsiniz. Bestecilik ve söz yazarlığına nasıl başladığınızı anlatırmısınız?

Okan Öz: Çocuk yaşlarda yazmaya aşırı bir isteğim vardı. İlerleyen zamanlarda şiir vb. tarzı olan yazılara merakım ve sevgim bende yazabilirim fikrini oluşturdu, ve böylelikle yazmaya başladım.

Samet Tosun: ” Özel bir neden ” adlı çalışmanız için dinleyicilerden gelen tepkiler nasıl ?

Okan Öz: Birçok mekanda çalındı ve halada çalınmaya devam ediliyor. Türkiyenin önemli ve tanınmış djleri’nin en çok dinlenen mix setlerinde yer aldı. Genel olarak bakıldığında gelen tepkiler gayet olumluydu.

Samet Tosun: Müzik dünyasındaki hedefleriniz arasında neler var?

Okan Öz: Müzik ile iç içe olmam zaten benim için en büyük hedefti. Dünya müziğini yakından takip ediyorum ve elimden geldiğince bundan önce yaptığım ve özellikle bundan sonraki yapacağım projelerde sadece Türkiye değil, tüm dünya’da kendime hedef kitle oluşturmak.

Samet Tosun: Bize bir gününüzü anlatırmısınız desek neler anlatırsınız?

Okan Öz: Yirmi dakika kadar sabah sporu, gününe görede değişebiliyor yüzme, traking, yada spor salonunda çalışmalarımı yapıyorum. Akabinde sağlıklı ve güzel bir kahvaltı ile güne başlıyorum. Gün içerisinde kitap ve gazete okumayı asla ihmal etmem, olmazsa olmazlarım arasında türk kahvesi ve çay vardır, müzik dinler gitar çalarım ileride kalıcı olabileceğini düşündüğüm sözleri yazarım. Ailem, yakın çevrem ve yine olmazlarım arasında olan boncukla vakit geçiririm.

Samet Tosun: Yeni projeriniz varmı?

Okan Öz: Kısa bir zaman içerisinde çekimlerine başlayacağımız yeni bir klibimiz var. Bizim için iddaalı bir şarkı, klibide aynı şekilde iddaalı olacağına inanıyorum. Bununla birlikte yakın bir tarihte konserlerimiz olacak.

Samet Tosun: Müzik piyasasında beğendiğiniz ve takip ettiğiniz isimler varmı?

Okan Öz: Türkiyede takip ettiğim tek isim Tarkan, Dünyada ise Pitbull ve Justin Timberlake .

Samet Tosun: Sizi seven hayranlarınıza neler söylemek istersiniz?

Okan Öz: Onlar benim canlarım, takipte kalsınlar kısa bir zaman diliminde yepyeni ve iddaalı bir projelerle karşılarında olacağım.

Samet Tosun: Son olarak takmaktan vazgeçemediğiniz aksesuarlarınız varmı?

Okan Öz: Yüzük, kolye, küpe, bileklik vs. aksesuarlar vazgeçilmezim diyebilirim. Birde sevdalarımı kafama takıyorum.

 

Samet Tosun

samettsn@yahoo.com

Share via
Copy link
Powered by Social Snap